כל מה שרציתם לדעת

ברכישת מזגן יש להתאים את הנתונים הסביבתיים על מנת לדעת איזה מזגן מתאים.

קירור חדר או חלל

לקירור חדר יש לרכוש מזגן עילי רגיל או מזגן עילי אינוורטר. על מנת להתאים את המזגן הנכון יש להתחשב בגודל החדר, מיקומו ביחס לדרום, גובה התקרה, מיקום גיאוגרפי בארץ, שיטת הבנייה של הקירות בלוקים/עץ/איטונג וכד' והאם הדירה ממוקמת בקמת קרקע, אמצעית או עליונה.

תוכלו לבדוק אצלנו במחשבונים שלנו מה מתאים לצרככם, אך תשובה מדוייקת תהיה תמיד ע"י טכנאי רב ניסיון שייתן לכם מידע מדויק אצלכם בבית.

קירור דירה שלמה

לקירור דירה שלמה יש להתקין מזגן מיני מרכזי שהוא מזגן הבנוי ממנוע המותקן מחוץ לבית ויחידה פנימית המותקנת בדרך כלל במרכז הדירה עם תעלות דרכם יוצא האוויר לכל חדר. או מזגן מולטי אינוורטר, שהוא מזגן עם מנוע המותקן מחוץ לדירה המחובר ליחידות פנים המותקנות בחדרים כיחידות קצה גלויות או יחידות קצה נסתרות או יחידות קצה מתועלות (מחוברות לתעלות איוורור) דרך צינורות היוצאים מהמנוע ליחידות הקצה. בצינורות אלה עובר גז מזגנים ולא אוויר כמו במזגן מיני מרכזי. לחצו כאן לקבלת הסבר מלא על מולטי אינוורטר.

בעבר נהוג היה לחשב את תפוקת המזגנים לפי כוחות סוס. נתון זה לא היה מדוייק והשתנה מיצרן ליצרן. חישוב מדוייק יהיה שימוש בשיטת המדידה המקובלת בעולם כיום: BTU (British thermal unit) שהיא מדוייקת ואיתה אפשר לדעת בדיוק מה עוצמת המזגן ולמה להתאים אותו. אם בכל זאת תרצו לדעת כמה "כוחות סוס" יש במזגן, נהוג לחלק את הנתון המופיע כ BTU ב 9,000. או לחילופין, "כוח סוס" כפול 9,000 ייתן לכם את הנתון ב BTU.

טכנולוגית האינוורטר היא טכנולוגיה מתקדמת בה מנוע המזגן, המדחס עובד עם מתח ישיר בצורה דינאמית ו"יודע" להנמיך או להחליש את עצמו ובכך תורם לחיסכון משמעותי עד ל 30% בצריכת החשמל. היות והמנוע עובד במהירות משתנה, מזגנים אלה גם שקטים יותר. ישנם דגמים אשר צורכים חשמל בעלות של 2 ₪ לילה שלם!

כל המזגנים מכל הסדרות הם המימי מרכזיים היחידים המיוצרים רק בישראל! ישנם 3 סדרות של מזגנים מיני מרכזיים של אלקטרה
  • סדרת EMD+
  • סדרת ELD
  • סדרת ג'מייקה
  • סדרת Super Quite
  • סדרת אינוורטר EMD+ Inverter, ELD Inverter וג'מייקה אינוורטר

סדרת מזגני EMD+ הנה סדרה בעלת מוניטין רב שנים של מזגנים מיני מרכזיים אמינים במיוחד בגדלים שונים מדגם 27 עם 2.7 כוח סוס לערך ועד לדגם 75 המקביל ל 7.5 כוחות סוס המתאימים לקירור או חימום של חללים גדולים במיוחד.

לסדרת ה ELD החדשה יחידה פנימית בגובה של 28.5 ס"מ בלבד למסדרונות צרים או הנכות תקרה עם חלל קטן להתקנה וטכנולוגיה מתקדמת. לסדרה זו מרכזיה מובנית במזגן.

סדרת ג'מייקה היא סדרת מזגנים דירתיים דקים במיוחד עם יחידות פנימיות בגובה של 26-33 ס"מ בלבד. אלה מזגנים המשתלבים מצוין בחדרי אמבטיה, מסדרונות והנמכות תקרה

סדרת ה Super Quite מדגמי EMDV או ג'מייקה היא סדרת מזגנים בעלת פעולה שקטה וחרישית במיוחד לפעולה ללא הפרעה לשכנים.

סדרת המזגנים המיני מרכזיים אינוורטר היא סדרת המזגנים בעלי המדחס העובד בתפוקה משתנה והמאפשר חיסכון משמעותי בחשמל . אלה המזגנים המיני מרכזיים החסכוניים ביותר של אלקטרה.

מזגני אלקטרה מולטי אינוורטר הם שיטה חכמה וחדשנית לבקרת אקלים למס' חדרים או חלל גדול במיוחד.
בשיטה זו משתמשים במנוע (מדחס) חיצוני אחד ויחידות פנים שהם יחידות הקצה (מאיידים) היכולות להיות:

  • יחידות פנים תלויות על הקיר - בדומה ליחידות פנים של מזגנים עיליים רגילים התלויים על הקיר
  • יחידות פנים נסתרות - יחידות אלה מותקנות מאחורי קירות גבס או הנמכות תקרה בד"כ והם אינם נראות. רואים רק רשת כמו במיני מרכזי.
  • יחידות פנים מתועלות - יחידות קצה המתחברות לתעלות בדומה למיני מרכזי
כל יחידת קצה עצמאית לחלוטין וניתן להפעיל או לא להפעיל אותה. כל יחידת קצה מקבלת שלט משלה וניתן לקבוע טמפרטורה שונה בכל חדר.
המזגן חסכוני במיוחד ואם תפעילו נניח יחידה אחת מתוך חמש המזגן יידע לתת רק את העוצמה הרצויה, יחסוך הרבה חשמל ויהיה שקט יותר. בשונה ממזגן מיני מרכזי בו מקררים את כל הבית, כאן תוכלו לקרר את השטח הנדרש במדוייק. אם לדוגמא הלכתם לישון, אין טעם לקרר את הסלון וכן הלאה.
בשונה ממזגן מיני מרכזי: אין תעלות, אין הנמכות תקרה אלא רק צינורות מהמנוע ועד ליחידות הקצה דבר המאפשר לכם גמישות גדולה יותר בתכנון וכן עבודה שקטה יותר מאחר ולא קיים מאייד גדול מימדים (ורועש) במרכז הדירה.

חייגו כעת חינם 1-800-34-50-50 ונשמח לספק לכם את הפתרונות הטובים ביותר בכל נקודה בישראל.

נוכל לשרת אתכם גם במייל, סקייפ, או במשרדינו ברח' הדשנים 7 במפרץ חיפה.

נשמח להתכבד בהזמנתכם